Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékek

Paraméterek

Termékminta: Keresztúri út NEM
Termékminta: Méta utca NEM
 Személyre szabott tanácsadás
Személyre szabott tanácsadás
Kedvező szállítás
Kedvező szállítás
Széles választék
Széles választék
FIBERSZÁL/BETON BOOSTER ARMOTEC STATIKAI MAKROSZÁL (BETONACÉL HELYETT) (1 KG)
4.300 Ft
Menny.:db

FIBERSZÁL/BETON BOOSTER ARMOTEC STATIKAI MAKROSZÁL (BETONACÉL HELYETT) (1 KG)

Szín
Szürke
Kiszerelés
1 kg
4.300 Ft
Menny.:db
Cikkszám: BET001
Gyártó:

Beton erősítő statikai makroszál (fiber szál), amivel kiválthatod a betonacél hálót.

A betonacélt kizárólag földön fekvő betonépítményeknél tudod kiváltani fiber szállal, de ott maradéktalanul.

 Átlagos adagolás: 3 kg ArmoTec / m³ beton.
Könnyebb terhelésnél ez 2,5 kg/m³, nagyobb terhelésnél akár 4 kg/m³ is lehet a beton vastagságától és a használattól függően.

Az ArmoTec egy – nagy teljesítményű – statikai makroszál (fiber szál) betonacél helyett

Ezzel helyettesítheted a betonacél hálót
Olyan betonozási munkáknál, ahol a síkháló célja a repedések megelőzése és a teherelosztás. 

 

 Hol ajánlott az ArmoTec statikai makroszál?

  • Talajon fekvő betonok
  • Aljzatbeton
  • Szerelőbeton
  • Kocsibeálló
  • Járda
  • Lemezalap könnyűszerkezetes házaknál
  • Térbeton (nagyobb burkolt udvar, terasz stb.)
  • Zsalublokkok kitöltése (ha nem támfal)
  • Filagória (kerti pavilon)
  • Talajon fekvő lépcső

 Kinek ajánlott?

  • otthoni felhasználók
  • lakossági és ipari kivitelezők
  • beruházók
  • mezőgazdasági telepek
  • betonüzemek

Kérdése lenne? Segítünk! Írjon nekünk: KATT IDE

 A betonerősítő fíber szál előnyei:

Megakadályozza a zsugorodási repedések kialakulását, így a víz nehezebben tud beszivárogni a betonba, és nem károsítja azt belülről. Tavasszal a repedések javítgatása helyett Ön tovább élvezheti rendezett kertjét vagy a pihenésre fordíthatja szabadidejét.

Egy 50 m2 kocsibeállót akár feleannyi idő alatt is lebetonozhat, ha a hagyományos betonacél háló helyett fíber szálas megerősítést alkalmaz. Akár egy teljes munkanapot is megtakaríthat azzal, hogy nincs szükség a betonacél háló mozgatására és beépítésére.

Ha dolgozott már vashálóval, pontosan tudja, milyen nehézségekkel járhat: könnyen beleakad mindenbe, megkarcolhatja a falat vagy akár a járművét is, és szinte mindig szükség van darabolásra, igazításra. A fíber szállal erősített beton esetében ezek a kellemetlenségek teljesen elkerülhetők.

Képzelje el, mennyivel egyszerűbb 40 db, egyenként 1 kg-os zsákot házhoz szállítva átvenni a futártól, mint fél tonna betonacélt szállíttatni és mozgatni. A két megoldás közel azonos mennyiségű beton megerősítésére elegendő.

Ön szerint melyik folyamat egyszerűbb?

Hagyományos betonacél háló használata esetén:

  • Helyszín előkészítése
  • Betonacél háló szállítása és mozgatása
  • Háló darabolása és méretre igazítása
  • Távtartók kihelyezése
  • Betonacél háló lefektetése és rögzítése
  • Betonozás és simítás

Fíber szálas megerősítés esetén:

  • Helyszín előkészítése
  • Betonozás és simítás

Az évek során esetlegesen megjelenő hajszálrepedések miatt sem kell annyira aggódnia, mint betonacél használata esetén. A makro fíber szál a repedéseken keresztül érkező nedvesség hatására sem korrodál, így a rozsda nem tudja belülről feszíteni és károsítani a betont.

A későbbiekben bárhová fúrhat a betonba anélkül, hogy attól kellene tartania, hogy a fúrószár betonacélba ütközik és megsérül.

Leírás

A honlapon szereplő fotók, ábrák tájékoztató jellegűek, a színek a valóságban eltérhetnek.

Beton vastagság Jellemző felhasználás Ajánlott adagolás
8–10 cm Járda, aljzatbeton 2,5–3 kg / m³
10–12 cm Terasz, filagória, szerelőbeton 3 kg / m³
10–15 cm Garázs aljzat, kocsibeálló 3,5–4 kg / m³

 FONTOS! Az elvártnál alacsonyabb adagolás jelentősen csökkenti a hatékonyságot. Kevesebb makroszálat tenni a betonba, mint amennyi szükséges olyan, mintha a cementet spórolnánk ki azért, hogy olcsóbb legyen a betonozás. Találkozhatunk 1-2 kg/m³ adagolási javaslattal. Ha ilyet látsz, mindig szólaljon meg a vészcsengő a fejedben! Egyik makroszál sem jobb annyival a másiknál, hogy 1-2 kg adagolással betonacél hálót lehessen kiváltani. A háló kiváltása csak megfelelő mennyiség adagolásával érhető el.

Hol nem ajánlott a felhasználás?

  • gerendák, pillérek, födémek
  • lebegő szerkezetek
  • statikai vasalást kiváltó szerkezeti elemek
    (ilyen esetekben statikus egyeztetés szükséges)