Műanyag Gyeprács, fekete (50x50x4)
A műanyag gyeprácsok megőrzik a gyep természetes és kellemes megjelenését. A gyeprács olyan helyekre alkalmas, ahol nem szeretne sárban vagy pocsolyában taposni A füves-gyepes területek kialakítására, kocsi beállóhoz és parkolóhoz. Rézsűhöz, gyalogos és gépkocsi utak kiépítéséhez, valamint kerti dekoráció kialakítására, talaj kiegyenlítésére és fenttartására. Előnye a beton gyepráccsal szemben, hogy könnyű lerakni, nem égeti ki a füvet mint a beton. ( beton elszívja a vizet a növénytől ), UV álló. Telepítés: Azon a területen, ahol a műanyag gyeprácsok le lesznek fektetve, a meglévő gyepet, gazt és termőföldet el kell távolítani a megfelelő szintig, annak érdekében, hogy az összes szükséges réteg elférjen. Javasoljuk, hogy a területet szegélyekkel határolja körül, hogy a járművek szabadon beléphessenek. A hordozóréteg a legfontosabb elem, a műanyag gyeprácsok telepítésekor. Elsősorban egy áteresztő rétegnek kell lennie. A legjobb, ha 0-32 mm-es vegyes kőzetű, természetes kavicsból készül, amely könnyen tömöríthető. Nem ajánlott száraz betont vagy bármilyen hasonló, vízhatlan anyagot használni. A réteg vastagsága a helyszín céljától függ. Ha a terület magáncélú, az optimális rétegvastagság kb. 20 cm. Ha a területet nyilvános használatra szánják, és intenzív autóforgalom várható, akkor a rétegnek legalább 40 cm-nek kell lennie. A kavicskeveréket mindig megfelelően kell kiegyenlíteni és mechanikusan tömöríteni. Ezt követően érdemes agroszövetet, geotextiliát leteríteni. Így a gyomosodás elkerülhető. A legnépszerűbb típus a 100-300 g/m2-es áteresztő geotextília. Ezt követően a talajra, lépésről lépésre, (mintha járólapot tenne le) rögzítse a rács alján található karom segítségével a rácsokat. A rácsok egymáshoz rögzíthetők, illetve toldhatók. Majd pótoljuk a rács méretre vágásával a hiányos részeket. A megkapott területet öntsük fel kaviccsal vagy zúzalékkal vagy termőfölddel és terítsük szét. Legfeljebb Ø 20 mm-es kaviccsal, zúzalékkal érdemes megtölteni, ami biztosítja a kényelmes használatot. A teljes rácsszerkezet kitöltése után a kavicsot mechanikusan tömöríteni kell. Ha gyepesíteni szeretne a termőföldet szórja meg fűmaggal. Az így kapott eredmény egy erős szilárdságú, vízelvezető területet eredményez.
|
|
Cikkszám: | gyepracs-muanyag |
Gyártó: |
Leírás és Paraméterek
1. A gyeprács nem reped meg az autó súlya alatt?
A műanyag gyeprács megfelelően ellenálló. Egy áthaladó személygépkocsi nem deformálja és máshogy sem károsítja az elemeket.
Ha esetleg mégis repedezés fordul elő, arról az esetek többségében a talaj alacsony hordozóképessége tehet. Ezért a műanyag gyeprács lefektetése előtt győződjünk meg róla, hogy a rétegek kellően tömörek.
2. Nem károsítja az elemeket a fagy vagy az erős napsütés?
Fagyálló és UV álló.
3. A gyeprács lejtőre is fektethető?
Igen, de ez a lejtő meredekségétől is függ.
4. Nem akad bele a gyeprácsba a gyerekek vagy háziállatok lába?
Egy cella mérete kb. 60 mm. Ha megfelelő mennyiségű anyaggal (földdel vagy kaviccsal) töltjük fel a műanyag gyeprácsot, akkor biztosan nem fenyegetnek olyan balesetek, amelyek során egy végtag beleakad a cellákba vagy valaki elbotlik az elemek közti résben.
5. Süllyesztett ágyásszegélyre is szükségem lesz a lerakáshoz?
Ha autóbeállót létesítünk, akkor a gyeprácsot a talajba süllyesztjük, ágyásszegélyre nem lesz szükségünk. Viszont, ha kerti ösvényt építünk, akkor a fű átnövése ellen használhatunk.
6. Hogyan jelöljük ki a parkolóhelyeket a füvesített felületen úgy, hogy az autóval érkezők is jól lássák őket?
A parkolóhelyeket kijelölhetjük, amelyek az elemek nyílásaiba helyezhetők. Így egyszerűen kijelölhetjük (akár kaviccsal) a haladási irányt vagy a parkolóhelyeket.
geotextilia_szin | Fekete |